Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

918 Leśna Sobota po Puszczy Wkrzańskiej


Dnia 23.05.2015r. wyruszyliśmy w ostatnią tego roku szkolnego Leśną Sobotę. Tym razem trasa dała się we znaki niejednemu uczestnikowi, ponieważ dystans, jaki przeszliśmy to ok. 14 km. Start był na początku czerwonego szlaku w Parku Leśnym Mścięcino, a meta na Polanie Czerwonej w Lasku Arkońskim. Podczas tej wyprawy oczywiście nie zabrakło pomnikowych drzew (jedno z nich na zdjęciu zrobionym przez p. I. Kozłowską).

Mimo, że szlak prowadził „Ścieżkami dzików” to niestety, a może stety, żadnego dzika po drodze nie spotkaliśmy…

20150523_111004

mapka
Opiekunowie: Robert Adamowicz, Izabela Kozłowska
Rajd im. B. Czwójdzińskiego


Rajd im. B. Czwójdzińskiego
W kolejnym wydaniu zysków i strat, podczas rajdu, który odbył się 16.05.2015r. na ok. 7,5 kilometrowej trasie, w głównej mierze szlaku niebieskiego, możemy wyróżnić, co następuje:

Zyski:
– punkty, punkciki – 13 do „Turysta Przyrodnik”
– kiełbaska, bułeczka i napój, a także pamiątkowy znaczek
– fotograf spoza naszej szkoły, a tym samym ładne zdjęcia

Straty (oprócz oczywistej utraty kalorii):
– kiełbaska i bułeczka na wynos, a chrapka była na taką z ogniska…
– niewątpliwe chęci przejścia dłuższej trasy… ale ta strata do nadrobienia w najbliższą sobotę!

Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich piechurów!

DSC_0583

DSC_0582

DSC_0601
Opiekunowie: Robert Adamowicz, Izabela Kozłowska

916 Leśna Sobota


916 Leśna Sobota

Przy umiarkowanej temperaturze i braku opadów w dniu 09.05.2015r. odbyła się kolejna impreza z cyklu Leśnych Sobót.  Tym razem ok. 9  km trasa prowadziła żółtym szlakiem z Gocławia do Podbórza, a potem czerwonym szlakiem do Osowa.

Nasze zyski:

– 8 pkt. do Turysty Przyrodnika  : (
– Wieża Gocławska (Bismarcka)
– wieża obserwacji ornitologicznych przy żółtym szlaku
– poznanie ciekawych terenów Wzgórz Warszewskich
– bliskie spotkanie III stopnia z 30 cm gadem
– kolejne elektroniczne pogaduszki uczniów 1Td  : )
– mufinki – niespodzianki od mamy Kuby z 1Tm  : )

Nasze straty:

– trochę kalorii  : )

 

Tego jeszcze nie było!!! Dla fanów filmu dołączamy kilka filmików z ostatniej wyprawy:

 

Następna wyprawa już w najbliższą sobotę , dla miłośników spacerów po Kniei Bukowej – zapraszamy !

 

DCIM164GOPRO DCIM164GOPRO DCIM164GOPRO DCIM164GOPRO DCIM164GOPRO

 

 

 
 


Opiekun: Robert Adamowicz
 

Rajd wiosenny – 26.04.2015r. godzina 10:00


Tym razem nasz rajd rozpoczął się po lewej stronie Odry, a konkretnie „pod” Orłami. Także na tej wyprawie nie zabrakło atrakcji krajoznawczo-turystycznych, zapewniła to zawiła trasa, po kilku parkach, która liczyła ok. 7 kilometrów oraz rewelacyjna pogoda.
Na początku naszej wyprawy były urokliwe Jasne Błonia z Parkiem Kasprowicza, na których rosną olbrzymie platany. Ogród Dendrologiczny, Ogród Różany zwany przez szczecinian ‘różanką’. Oczywiście nie zabrakło też cisów: Cis Jagiełły oraz Cis Judyma. I wiele innych miejsc, nieznanych przez sporą większość ludność Szczecina. Wyprę zakończyliśmy w parku przy ul. Chopina, gdzie na wszystkich czekała ciepła zupka i rozmaite konkursy. Rajd wiosenny 26.04.2015, upamiętniliśmy pstrykając poniższe zdjęcia.

 

abc

 

 

 

 

 

 

 

Opiekunowie: Robert Adamowicz i Izabela Kozłowska

915 Leśna Sobota


18 kwietnia, w sobotnie pochmurne przedpołudnie, odbyła się kolejna wędrówka z cyklu Leśnych Sobót po Kniei Bukowej. Tym razem naszym celem było przejście całego czerwonego szlaku (przydatny do „Znam Szczecin”), oraz zlokalizowanie leżących w jego pobliżu pomnikowych głazów narzutowych (przydatnych do „Turysty Przyrodnika”).
UWAGA! Zagadka dla osób czytających ten wpis: jak nazywa się głaz, przy którym zrobiliśmy zdjęcie? Pamiętajcie, że nie każda odpowiedź „b” jest prawidłowa.

a) Kołyska
b) Szwedzki
c) Słupi

Jeśli nie wiecie – CHODŹCIE Z NAMI, to się dowiecie!

głaz 3

głaz1

głaz2

Opiekun
Robert Adamowicz

914 Leśna Sobota


11.04.2015r. odbyła się kolejna impreza z cyklu Leśnych Sobót, tym razem pod znakiem wiosennej aktywności przyrody. Krótka, bo zaledwie 8,5 km, ale intensywna trasa, prowadziła wzdłuż jeziora Głębokie, a potem czerwonym szlakiem do j. Bartoszewo.

Nasze zyski:

–   14 pkt. do Turysty Przyrodnika

–   satysfakcja z udanej akcji ratowania pary płazów przed bliskim spotkaniem trzeciego stopnia z pędzącymi autami

–   pogawędki w wyborowym towarzystwie, w tym elektroniczne pogaduszki uczniów 1Td

–   obserwacja wiewiórek i dzięcioła, bo zdobywana odznaka zobowiązuje


Nasze straty:

– trochę kalorii

– brak zdjęć

 

Następna wyprawa już w najbliższą sobotę, dla miłośników spacerów po Kniei Bukowej – zapraszamy!

 

Opiekunowie : Izabela Kozłowska i Robert Adamowicz.

 

 

My i „ Rajd Dragonów”.


28.03.2015r. odbyła się kolejna impreza turystyczno – krajoznawcza z cyklu Leśnych Sobót. Tym razem niespodziewanie zaplątana w bieżące wydarzenia polityczne związane z sytuacją na Ukrainie.

W drodze do lasu , przechodząc w pobliżu autostrady  napotkaliśmy grupę transporterów Stryker z 3. Szwadronu 2. Pułku Kawalerii US – Army, biorących udział w tzw. „Rajdzie Dragonów”.

Transportery te, przemieszczały się z Drawska Pomorskiego do bazy Vilseck w Niemczech, w kolumnie eskortowanej przez polską Żandarmerię Wojskową ,w ramach akcji pokazu siły  naszego sojusznika z NATO , o której głośno było w ostatnich dniach zarówno w prasie, jak i w telewizji. Pamiątkami po tym spotkaniu są zdjęcia  + emblemat flagi USA z żołnierskiego munduru.

W trakcie wędrówki brukowanym „Zbójnym Traktem”, nasza 13 osobowa grupa poznała urokliwe miejsca i pomniki przyrody leżące w NE części  Kniei Bukowej.

Tym razem były to:

– wzgórze Piekiełko z pomnikiem Carla L. Gene, niemieckiego nadleśniczego – twórcy odbudowy drzewostanu Kniei Bukowej ( Buchheide) w XIX wieku

– Lwia Paszcza , gdzie mogliśmy poczuć metaliczny posmak wody źródlanej

–  pozostałość pomnikowych buków „Trzech Wieszczów”.

 

Następne wyprawy już w kwietniu – zapraszamy !

Nato1a Nato1WP_20150328_006Nato 2Nato6Nato3

Autorami zdjęć są:  Łukasz Nowarkiewicz i Łukasz Szefler.

Opiekun: Robert Adamowicz.

Dwa w jednym… Dwa rajdy SKKT w jednym dniu-21!


W sobotę, 21 marca 2015 odbyły się równolegle dwie imprezy turystyczne z udziałem naszych uczniów.
Bilokacja ?! Nie sądzę : )

1. Pani Iza Kozłowska z grupą uczniów I T „h” wędrowała po Lewobrzeżu w stronę Osowa.
Start: Park Kasprowicza z widokiem na Urząd Miasta, którego niesamowitą historię przedstawił nam uczeń klasy I th Piotr Lisewski, następnie pomnik czynu Polaków. Dalszym punktem był Ogród Botaniczny, a dalej Różanka, o których informacje przedstawił nam również uczeń I th Krzysztof Prus. Idąc przez Ogród Botaniczny, Syrenie Stawy oraz zwiedzając Ruiny Quistorpa dotarliśmy do punktu końcowego przy Akademickim Ośrodku Jeździeckim na Osowie, gdzie można było jabłkami i marchewkami karmić koniki : )

DSC03355

DSC03356
2. Druga grupa pod opieką p. Roberta Adamowicza ruszyła w trasę rajdu „Powitanie wiosny” na Prawobrzeżu.

11 osób wzięło udział w pokonaniu 11 km trasy szlakami Kniei Bukowej. Na trasie tradycyjnie obiekty krajoznawcze : 1 rezerwat*, 2 głazy* i 3 drzewa pomnikowe*. Podczas jednej z listopadowych Leśnych sobót ( 8.11.2014r.) zrobiliśmy zdjęcie naszej grupy przy starym pomniku jednej z ofiar katastrofy Ju – 52 z 1935r, a teraz -dzięki Marcinowi z klasy IV Ta – możemy pokazać nowszy pomnik (z wizerunkiem samolotu i nazwiskami 11 ofiar tej katastrofy lotniczej).
Badacze numerologii mieliby co robić : )
Rajd miał metę w Kluczu, gdzie dopadł nas w końcu zapowiadany przez synoptyków deszcz.
wiosna 2015a


Kolejna wyprawa, już w najbliższą sobotę 28 marca – tym razem do pomnika Gene w Kniei Bukowej.
Zapraszam,
RA
* – nazwy obiektów podane zostały wyłącznie do wiadomości uczestników wyprawy.

V etap eliminacji do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego


14 marca br. miał miejsce V etap eliminacji do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. O awans do eliminacji wojewódzkich walczyła drużyna naszej szkoły w składzie: Łukasz Rudnicki, Filip Cehak, Michał Król, Kacper Gadomski i Patryk Szczodrowski.

V etap to Gra Miejska. Miała ona charakter marszu zadaniowego. Limit czasu na pokonanie trasy to 60 minut. Przez cały ten czas drużynie towarzyszył opiekun i sędzia. Opiekun mógł pomagać np. przy mierzeniu odległości. Nie wolno mu było podpowiadać swojej drużynie. Sędzia oceniał całe przejście trasy, mierzył czas przejścia i sposób wykonywania zadań. A zadania jakim musieli sprostać uczestnicy to: pierwsza pomoc, rozpoznawanie drzew, rozpoznawanie obiektów, pomiar odległości i inne.

Teraz pozostaje czekać na ogłoszenie wyników zaciskając kciuki…

opiekun – Aretta Zalewska

11 22 33 44 55


911 Leśna Sobota po Kniei Bukowej


W sobotę (7 marca 2015), po zimowej przerwie oficjalnie rozpoczęliśmy kolejny sezon turystyczny. Trasa 911 Leśnej soboty po Kniei Bukowej , została poprowadzona śladami historii walk o Stettin w 1945r. Trasa wiodła zawiłym szlakiem: Wzgórze Batowa – symboliczna mogiła radzieckiego kapitana Kitajewa – Uroczysko Bunkry – Uroczysko Mosty -Wzgórze Bombardierów. Po drodze , to co zwykle : trochę historii, trochę błądzenia, trochę zwiedzania bunkrów . Wśród uczestników kolejny raz pojawiły się VIP-y , czyli osoby spoza naszej szkoły towarzyszące nam w wędrówce. Wiosenny spacer przy błękitnym niebie oraz kluczach krzykliwych gęsi i żurawi uwiecznili na zdjęciach Kuba i Jacek.
Zapraszamy na kolejne nasze imprezy turystyczne !!!

Opiekun Robert Adamowicz
DSC_000001 (7)

WP_20150307_004

Strona 1 z 212