Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Finis coronat opus – czerwcowa końcówka sezonu turystycznego 2016/2017. - SKKT TME Szczecin

Finis coronat opus – czerwcowa końcówka sezonu turystycznego 2016/2017.


3 czerwca kolejny już raz udaliśmy się w stronę Polic.

Naszym celem była dawna fabryka benzyny syntetycznej. Nie wszyscy uczestnicy wycieczki mieli wiedzę na jej temat, ale dzięki przewodnikowi i eksponatom w galerii „Skarb” poznali  na pewno jej ciekawą historię. Przy okazji nasi uczniowie poznali dwóch absolwentów TME sprzed wielu lat, którzy aktywnie działają w polickiej grupie eksploratorów terenów pofabrycznych. Było trochę wspomnień szkolnych i rad dla młodszych „tme-owców”.

A na koniec czekała  nas niespodzianka: wyborna grochówka + kiełbaski , czyli to co wszyscy z naszej grupy (no, prawie wszyscy) lubią w rajdach najbardziej.

Ostatnia, w tym roku szkolnym, 959 Leśna Sobota odbyła się 10 czerwca.

Tym razem zakończenie roku szkolnego z Leśnymi Sobotami odbywało się podczas Festynu Osiedlowego zorganizowanego dla mieszkańców Klucza. Ale najpierw zwiedziliśmy Dąbie , poznając jego historię  i szukając śladów jego militarnej przeszłości. Średniowieczne mury, napoleoński szaniec, kajzerowskie koszary, jeszcze stojący pomnik Armii Radzieckiej która zdobywała Altdamm – oj, trochę tego było.

Na metę dotarliśmy jako ostatnia grupa, ale koniec sezonu turystycznego zamknęliśmy w dobrych humorach, przy pięknej pogodzie, zajadając kiełbaski, ciastka i ciesząc się z drobnych prezentów , które otrzymaliśmy od organizatorów Leśnych Sobót.

Koniec wieńczy dzieło – po wakacjach wracamy na trasy ☺

1 2 3 4