Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Podziemny i naziemny turystyczny maj 2017 r. - SKKT TME Szczecin

Podziemny i naziemny turystyczny maj 2017 r.


13 maja, odbyła się połączona impreza turystyczna, w której uczestniczyło łącznie aż 32 uczestników.

Przed południem czekały na nas podziemia schronu p. lot. pod Dworcem Głównym PKP. Ciekawa trasa tzw. Podziemnego Szczecina przybliżyła nam tematykę funkcjonowania obrony cywilnej z okresu II wojny światowej, oraz  życie codzienne mieszkańców Stettina w tym okresie.

Po zwiedzaniu schronu, w ramach 956  Leśnej Soboty po Puszczy Wkrzańskiej, przeszliśmy na Plac Tobrucki w poszukiwaniu pomników przyrody, a następnie linia tramwajową nr 9 dojechaliśmy w pobliże „Różanki”. Stąd już pieszo dotarliśmy szlakiem pomnikowych cisów do Polany Czerwonej, gdzie na mecie złazu czekały na nas pyszne kiełbaski.

27 maja, odbyła się 957 Leśna Sobota po Puszczy Bukowej.  Trasa została  maksymalnie nasycona pomnikowymi głazami i drzewami do książeczki „ Turysta Przyrodnik” , a kończyła się tym razem na Polanie pod Krzyżem.

Uczestnicy podzielili się na dwie grupy: doświadczonych wędrowców, czerpiących przyjemność z wędrówki   i maruderów zadających wciąż jedno pytanie : „ daleko jeszcze?”  Oj, bolały co niektórych nóżki, bolały …

Ale za to, na mecie czekały ich upragnione  punkty i pieczątka ☺